| BOne_Darius_1971 a întrebat:

Salut.Acum o saptamana pisica mea a nascut si un pui de-al ei are un ochi lipit, cel drept, nu e chiar lipit se vede un pic din el dar o parte e lipita si unde se vede ochiul e cam alb. Daca stiti cum sa fac sa dispara asta sau daca dispare ea singura va rog sa-mi spuneti. Dau funda.

Răspuns Câştigător
| BiyaBiy a răspuns:

Nu pune picaturi fiindca ochiul nu se deschide pentru ca nu este "evoluat" cum s-ar zice si o sa ii usture si nu rezolvi numic.

8 răspunsuri:
| veverutz a răspuns:

O sa dispara de la sine, pisicii deschid ochii complet cam in 2 saptamani.

| BiyaBiy a răspuns:

Daca e alb lasa-l asa ca face puroi.Lasal ca se deschide singur.Nuil forta. Daca nu il deschide in 2 minim 4 maxim saptamani il duc la doctor ca inseamna ca i-a infectet puroiul ochiul.

| darkmycs1 a răspuns:

Puii de pisica isi deschid ochii la 1 saptamana jumate -2. Lasal asa nu umbla la el el se va deschide iti spun eu
Am si eu pisica si are 4 pui si tot asa s-a intamplat

| iuyugu a răspuns:

Du-te la un veterinar. Funda?

| Anonima240 a răspuns:

O sa se deschida singur in cateva saptamani.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Salut!
Ochii puilor de pisica se deschid teoretic intre una si doua saptamani, dar se poate intampla si mai devreme.
Daca vrei sa ii ajuti, si sa fii sigur ca nu fac nici o infectie, unge-le zona aia cu unguent cu kanamicina pentru ochi, folosit la oameni. E cativa lei un tub mic, la orice farmacie, si face minuni, am avut cativa pisici cu scurgeri pe la ochi, si in nici o saptamana de tratament aveau ochii curati.
Sa nu incerci tu sa le deschizi ochii, unge-i asa pe deasupra, exact unde sunt 'sudate' pleoapele, si lasa-i pe ei sa le deschida, cand e momentul. E normal sa ramana asa, cu pleoapele semideschise, cateva zile.

| BOne_Darius_1971 explică (pentru BiyaBiy):

Acum si celorlalti li s-a lipit. Oare sa pun picatura ca am cumparata?

| BiyaBiy a răspuns (pentru BOne_Darius_1971):

Nu le pune nimic. Cum adica li s-a lipit si celorlalti? Lor li se deschisesera?