| XcCrSsX a întrebat:

Salut.Am mai pus o intrebare de gen.laughing. Vreau un caine jucaus de talie mare adica cum sa va spun sa semene cu mine la caracter eu de exemplu sunt jucaus imi place sa alerg,sa ma plimb, sa ma uit dupa fete...(Am 15 ani ).Am vrut sa imi iau un husky siberian de ziua mea dar am auzit ca se imbolnavesc repede si ca au probleme cu caldura si decat sa ma atasej de el...mai bine nu imi iau as vrea o rasa sa nu fie tocmai agresiva nu conteaza pretul.Partintii mi-au spus ca il dresam si intrebam dresorul/veterinarul ce trebuie sa ii dam de mancare big grin (Stau la curte) DAU FUNDA.Multumesc anticipat big grin

Răspuns Câştigător
| bobbypredescu a răspuns:

Daca doresti un caine nu tocmai mic, usor de intretinut, jucaus si mai ales afectuos si credincios, iti recomand cu caldura un labrador sau un golden retriever.Sunt minunati.Eu,personal,as opta pentru un labrador deschis la culoare.Vei atrage atentia, iti garantez.

4 răspunsuri:
| theodorafemme2001 a răspuns:

Golden Retriverii sunt super dragalasi si jucausi! Funda?

| XcCrSsX explică (pentru theodorafemme2001):

Mai astept 2-3 raspunsuri big grin, daca nu raspunde nimeni iti dau funda big grin

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Pe acest site http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/selector poti sa iti cauti "rasa ideala" in functie de marime, greutate, energie, afectiune, etc.

| XcCrSsX explică (pentru bobbypredescu):

Funda big grin un labrador deschis ar fi perfect.Multumesc!