| wpAbby a întrebat:

Am un bichon maltez de 5 săptămâni și de curând i-am luat covorase absorbante, dar nu face pe ele deloc...am încercat și cu picături, tot nu funcționează, ce pot face? Nici de dresat nu reușesc, nu vrea sa fie atent la mine, ce sa fac? Mulțumesc.

5 răspunsuri:
| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Crezi ca e floare la ureche sa cresti si sa dresezi un animal? mai convigete, iti trebuie multa rabdare si pricepere si cineva care nu se pricepe ii poate face rau chiar si catelului.

| wpAbby explică (pentru r3r3r3r3r3r3):

Nu,nu e floare la ureche, și vorbind de dresaj, ma referam la comenzi, ce comenzi trebuie sa folosesc, totuși, mersi.

Răspuns utilizator avertizat
| wpAbby explică (pentru DracuIa):

Mulțumesc,sper sa functioneze

| Felys a răspuns:

Cainele nu va face niciodata la comanda ta, trebuie sa ii prinzi momentul cand are nevoie sa faca si anume cand se trezeste.Intotdeauna cand se trezeste trebuie sa fii pe faza si il iei si il pui pe covorasul absorbant si il tii acolo pana face si eventual ii si spui cuvantul magic,, pipi" eu asa am reusit sa o dresez pe a mea si acum e mare si cand iese pe strada ii spun la fel si face imediat