| klausclau a întrebat:

Salut! Am un motan necastrat care a plecat "la fete". Are aproape doua luni de voiaj. este matur, 1.5 ani. La 9 zile a fost vazut de o vecina (am poza de la ea) la vreo 60 m de casa. Este zona de case, cu drumuri private circulate auto, doar de riverani. Caini, vreo 3, dar stau in curti. El iesea afara, se intorcea, dormea, manca in casa si peste noapte...deci nu era tinut doar in casa. Vi s-a intamplat sa stea asa mult plecat? Este zona de case, f multe pisici vagaboande, precum si multe prin curtile vecinilor. Multumesc! P.S. Am afise puse, pus pe Facebook pe toate grupurile de pisici posibile. L-am cautat si inca il caut prin zonele"pisicesti".

3 răspunsuri:
| SVL a răspuns:

Dacă nu s-a întors de 2 luni nu știu dacă se mai întoarce. Poate da, poate nu. S-ar putea să fi pățit ceva, să fi luat bătaie zdravăn de la un alt motan.

| ioana748 a răspuns:

Din pacate sansele sa se mai intoarca sunt aproape de zero, dar cine stie.
Of, naspa, am trecut si eu prin asta si este nasol.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Te-ai mutat de curand?
Posibil sa fi revenit la vechiul habitat.