| Robert0920 a întrebat:

Salut grup! Am o mare problema, legata de cățelușa mea în vârstă de aproape 4 ani (în mai împlinește) este vorba de un shar pei.
Locuiesc la curte si o las libera doar seara o închid în tarc, acum 3 zile un maidanez a întrat la ea și cred ca a montat-o sad cățelușa nu a avut niciodată pui, eu am fost plecat în acea zi și am ajuns seara acasă și mama mi-a povestit tot, a zis ca a auzit-o lătrând și a găsit-o imbarlighata cu maidanezeul pe care l-a lovit și a fugit! Vreau sa menționez faptul ca nu a prezentat deloc simptome ca ar fi în călduri, fără scurgeri de sânge, fără tumefiere, pofta de mâncare a avut mereu, se putea sa o monteze maidanezeul dacă nu era în călduri? Vreau o părere despre cele întâmplate de la persoane cu mai multa experienta! Mulțumesc frumos

5 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Să fie ultima problemă. Eu nu înţeleg cum poţi pe vremea asta să laşi un căţel afară. Mergi la veterinar.

| Felys a răspuns:

Daca nu era in perioada de rut nu ar fi acceptat mascului, cu siguranta si-a dorit si ea si in acest caz sunt destule sanse sa o fi montat deja.Vei afla asta peste 2 luni

| Robert0920 explică (pentru Felys):

Exista o metoda de întrerupere a sarcinii? Știam ceva de niște pastile

| Felys a răspuns (pentru Robert0920):

Pastilele se dau inainte de ovulatie, acum e prea tarziu

| Robert0920 explică (pentru Felys):

Sa speram ca poate prin minune nu a montat-o, nu a avut absolut nici un simptom ca este în călduri, nu a avut vulva tumefiata sau roșie, nu a prezentat scurgeri de sânge, a fost mâncăcioasa