| NYK4u a întrebat:

Salut. Pasionați de numismatica avem pe aici pe site? Dacă răspunsul este "DA". Care este cea mai veche bancnota/ moneda din colecția personala.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Varul meu are si o moneda 1 Korona din 1906, de argint, cu care se mandreste.

| Brizbriz a răspuns (pentru Bula):

Deci, se mandreste cu, corona, misto, e si vaccinat? rolling on the floor

Bula
| Bula a răspuns (pentru Brizbriz):

Korona nu este corona! tongue
Ar trebui sa stii, daca te ocupi de numismatica. tongue

| Brizbriz a răspuns (pentru Bula):

Iti dai seama ca am facut katerinka, prea e coincidenta de nume

nu fac numismatica, dar am auzit de monezi care se numesc, coroane
iar cum intr-o limba germanica tind sa vorbeasca, cu k in loc de c, mi-am dat seama despre ce vorbesti