| JustAod a întrebat:

Salut TPU, am 14 aproape 15 ani si luni am mers pentru prima data la sala si am lucrat brate, marți nu m-au durut bratele asa rau dar azi, dupa 2 zile abia mai pot sa imi mișc bratele, este normal?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai facut febra musculara ca nu esti obisnuit cu efortul.

| mindchild a răspuns:

E normal. Continua. In 2-3 săptămâni nu mai faci febră musculară

| Hyperion7 a răspuns:

E normal,asta pentru că după fiecare antrenament trebuie sa faci încălzire și recuperare.
Încălzirea se face dinainte și recuperarea,după.
Caută pe YouTube exerciții de acest gen.
Mai mult, documenteaza-te in legătură cu creatina, cică ar fi buna pentru o recuperare mai ușoară.
In plus, ia-o ușor, nu te încumeta la greutățile cele mai mari.