| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Am un perus mascul care are penele zburlite si murdare in zona capului, dar femela nu are nimic, se simte bine. Are vreo boala? Ce credeti ca are? Ce medicamente sa-i iau?

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

De ce nu te duci cu el la veterinar sa vezi daca are vreo boala? Doar veterinarul dupa un consult o sa iti spuna exact ce are dar si care este tratamentul adecvat. Ai grija, medicamentele date dupa ureche si fara un consult poate face mult mai mult rau.

| Gax97 a răspuns (pentru LaLaura):

Consultatia este gratis sau contracost?

| Gax97 a răspuns (pentru LaLaura):

Cred ca voi merge cu el la un medic veterinar, chiar daca ar costa.

| LaLaura a răspuns (pentru Gax97):

Da, costa, dar depinde de cabinet, sunt veterinari care nu iau bani pentru consult.