| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU

Am nevoie urgenta de ajutor in privinta catelului meu.
Acesta are 3 luni si a inghitit bucati de nailon.A vomat niste bucati, dar cred ca inca mai are cateva deoarece sta suparat si doarme tot timpul si inca vomita.Cu o zi in urma i-am dat un sfert de pastila pentru viermi, prescris de veterinar si ma intreb daca e din cauza asta.
Va rog sa ma ajutati.

5 răspunsuri:
| ELEMENT3110 a răspuns:

Daca chiar crezi ca inca mai are bucati in burta, ar fi bine sa te duci sa ii faci o...(chestia aia sa ii faca o poza si sa se uite daca mai este ceva acolo, la spital).

| yynuta a răspuns:

Nu este din cauza pastilei, daca a vomat este bine lasa-l sa doarma cat vrea el nu ii da mancare sau apa numai cei de menta, daca face si diarie dul la veterinar deoarece isi poate irita colonul foarte rau.

| Bejealex a răspuns (pentru ELEMENT3110):

O radiografie?

| Bejealex a răspuns:

O,da si am itat sa mentionez ca uneori zvacneste ca si cand ar avea frisoane si mi-e mila sa-l vad asacrying

| abydeea a răspuns:

Du-l de urgenta la veterinar.