| Popescu_Dragos_1999 a întrebat:

am un caine ciobanesc mioritic si are parul foarte mare pe ochi, ar pati ceva daca l-as tunde? am auzit o superstitie cum ca daca ii tunzi bretonul isi pierde simturile e adevarat?

Răspuns Câştigător
| Cromatiq a răspuns:

Pai dacă-i tunzi bretonul, trebuie să-i faci şi perciunii. Glumesc!
Stii tu ceva, dar ştiu că era vorba de mustăţi, pe alea să nu i le tai.

4 răspunsuri:
| oldbluegrumpyman a răspuns:

Nu sunt meserias dar nu vad legatura intre "parul din ochi" si simturile unui caine. Ai vazut caini tunsi chei, chei? Si eu.

| Popescu_Dragos_1999 explică (pentru Cromatiq):

Ok mersi

| Gabitzza_Gabitzza_1992 a răspuns:

Poti sa-l iei putin cu o forfecuta

| Lazar_Cristi_1995 a răspuns:

Poti sa il duci la tuns....Chestia cu simturile e valabila doar pentru miros, la taiatul mustatilor, dar odata cu creserea lor, isi revine(asa am auzit si eu) Poti sa il tunzi fara probleme.