| Com3 a întrebat:

La ce varsta pot sa ii fac prima baita catelusului meu?
Are 6 saptamani. uni zic ca nu are nimic daca ii fac baie acuma, alti zic ca e mult prea mic. nu stiu ce sa mai cred

5 răspunsuri:
| OvidiuDrg a răspuns:

II poti face, dar apoi sa il ti undeva la caldura ca poate raci la plamani si sa moara sad

| LaLaura a răspuns:

E foarte mic, nu are nevoie de baie si de la baia s-ar putea sa raceasca si sa faca pneumonie. Prima baie sa fie la varsta de 5-6 luni.

| Beatrise a răspuns:

Am fost la un veterinar și mi-a zis că primadtă cățeluși se spală de la vârsta de 2 luni.

| LaLaura a răspuns (pentru Beatrise):

Este fals, Baie se face dupa ce sunt facute vaccinurile anuale ( care se fac dupa varsta de 3 luni), deoarece pielea puilor este foarte sensibila la acea varsta, si s-ar putea samponul sa ii afecteze pielea ( sa aiba o iritatie). Acum nu stiu ce veterinar ai intrebat, dar nu e adevarat.

| pisilove15 a răspuns:

Nici eu nu stiu la ce varsta se face baie la catei. Mai bine cauta pe internet. Sigur vei gasi ce vrei.