| franta a întrebat:

Salut tuturor!
Vreau vara aceasta sa imi iau un caine husky.
Dar voi avea scoala si parintii nu prea sunt acasa.
Am vazut pe net ca nu le place sa stea mult timp fara companie. Este adevarat?
Si nici nu stiu ce sa fac.
Va face murdar in casa?
Cine are husky?
Dati-mi va rog niste sfaturi de inceput.
Va rog frumos.

Răspuns Câştigător
| AliceSimina a răspuns:

Nu
Eu am o cățelușa haschi si am lasat-o singura in casa de foarteeee multeeeee ori dacă mă înțelegi și am lasat-o odată chiar și o zi întreagă de la ora 8 dimineața până la 10 noaptea și nu a pățit nimic, dar ATENTE, cand pleci să îi pui multe bobite si apa, dar vezi sa nu o verse
Sper ca ti-am fost de ajutor

8 răspunsuri:
| Manuela15 a răspuns:

Daca nu e nimeni acasa consilul meu nu iti lua caine pentru ca trebuie mult timp pentru el... nu e o jucarie

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

85 % din caini sufera de depresie cand sunt lasati singuri. Prima lor frica este sa nu fie parasiti. Studiaza rasele si vezi care e mai potrivit pentru conditiile pe care le poti oferi si mai ales cum il poti educa de mic sa ii fie bine si lui si tie. Sunt site-uri pe tema. Husky e un caine mult chinuit la noi de caldura fiind creat pentru clima polara si necesitatilor de acolo.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru AliceSimina):

Si cand te intorci sare pe tine de bucurie, face tot felul de sarituri de bucurie si nu se mai opreste, n-o poti potoli, nu?

| Leles a răspuns:

Http://lolfreerp.com/ - Free riot points! Check out this page with free RP codes :) Only three steps in 5 mins and you will get your code free! VISIT, DOWNLOAD AND ENJOY BETTER GAME!

| Mayhem666 a răspuns:

Primul sfat : "caine", nu "ciine", al doilea sfat : daca il lasi singur in casa prea mult timp, sa nu te astepti sa gasesti curat cand te intorci, al treilea sfat, s-a pierdut pe drum, deci raman doar doua. Bafta la curatat dupa catel! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am raspuns si la o intrebare anterioara privind Husky.este un caine activ si trebuie alergat foarte mult.De aici vorba ca nu poate sta singur.Ii trebuie miscare. Vorbesc de Husky veritabil nu de vreo rasa corcita care sta singurel. piata e plina de falsuri. Un Husky veritabil nu sta de dimineata pana seara, trebuie alergat zeci de kilometri.

| IonuţR1995 a răspuns:

Daca nu ai timp pentru un caine, nu-ti mai lua, pentru ca poate se obisnuieste el in timp sa stea singur, dar ii va lua foarte mult timp. Cainele de la natura ii place compania nu depinde de rasa, aceasta rasa lasa mult par. Tu vrei sa-ti iei in aceasta vara, gandeste-te ca husky e o rasa de iarna, lor le place prin zapada, la frig, nu la caldura unui apartament in mijlocul verii. Daca intr-adevar vrei caine, in aceste conditii ia-ti alta rasa.

| Camd_Denii_2001 a răspuns:

Eu am husky, si am si de vanzare. Ca orice caine, nici lor nu le place sa fie lasati singuri, o sa planga dupa tine mereu. Pentru mai multe detalii, uite aici fb meu : Denii Camd (Ploiesti)