| anonim_4396 a întrebat:

crying salut.sad
va rog din suflet sa ma ajutati.sad
soo: am o pisicuta, Bella, la care tin extrem de mult, foarte foarte mult. dorm cu ea, ne jucam, stam mereu. [sunt foarte atasata de pisici desi am si un caine]
azi ma jucam cu ea in casa ca afara ploua. ea a iesit dupa fotoliu, nu am vazut-o si era sa o calccrying acum e foarte speriata de mine, se fereste de minecrying nu stiu ce sa fac.
stau la casa si mi-e frica sa o las singura afara sa nu fuga si sa se piarda, si in casa facd e; asata singura mirolaie ingrozitor si zfarie perdelele si usa si mobila.[eu sunt la scoala in tot acest timp mai ales ca maine vin la 4 sau 6 ca avem party de halloween]
intrebarea este; ce sa faaac?
cum sa o fac sa nu ii ma fie frica de mine?
nu vreau raspunsuri de genul e doar un animal.
sper sa nu fi scris prea mult
va rooog aajutati-maacrying
dau funda!kisssad

Răspuns Câştigător
| IhateMe a răspuns:

Am avut si eu o pisica, am trecut prin asta.

1. Tine cainele departe de pisica, daca ea e speriata cainele o va spreia si mai tare (nu conteaza daca nu se vede, ca e agitata si cainilor nu le place sa auda miorlaitul ala ingrozitor).
2. Puneti mancare in mana, nu stiu de care, ce sti tu ca-i place cel mai mult.
3. Daca vine la tine si mananca, mangaio repede pe cap, dar miscate repede daca zici ca fuge de tine(la mine a functionat, dupa ar trebui sa se ia dupa tine)
4. Daca asta merge, nu pleca de langa ea, mangaio in continu pana se duce in pat si adoarme.
5. Apoi las-o singura, deschide usa de la casa ( sa auda si ea ) si apoi daca se trezeste urmarestei starea. Daca e ag itata du-te si calmeaz-o si culco la loc, daca nu inseamna ca si-a revenit.
6. Daca toate astea nu merg, atunci nu stiu intreaba un veterinar.

Funda?

9 răspunsuri:
| aveam14ani a răspuns:

Am facut niste greseli. ma intelegeti voi.straight face

| Muhibbi a răspuns:

Nu o stresa...Asta se poate rezolva numai si numai in timp.Deci, nu mai sta langa ea.laso in pace.cand are nevoie de hrana sau mancare, dai tu.pana la urma, va intelege ca nu vrei sa ii faci vreun rau.si ai grija sa nu cumva sa o mai calcilaughing

| Cadillac a răspuns:

Petrece-ti mai mult timp cu ea, joaca-te cu ea, da-i tu de mancare si o sa ii treaca.
P.S. Ai facut cam multe greseli.laughing

Răspuns utilizator avertizat
| DeathReaper a răspuns:

Joaca-te cu ea zambestei mult si sa ai o stare sufleteasca pozitiva si mituiesteo laughing cu cei place ei mai mult o jucarie o mancare preferata laughing
Serios joacate cu ea si o sai treaca.De obicei animalul nu tine ura pe un om daca nu-i faci ceva foarte rau mai des.
Si chestia cu starea sufleteasca e adevarata distractie placuta big grin

| aveam14ani a răspuns (pentru IhateMe):

Mercii:3 a functionathappy deja i-a trecut.

| aveam14ani a răspuns (pentru DeathReaper):

Merci :3

| DeathReaper a răspuns (pentru aveam14ani):

Cu placere big grin Distractie placuta la halloween

| aveam14ani a răspuns (pentru DeathReaper):

Dankee happy