| Advvrt a întrebat:

Vreau sa imi spuneti tot ce este nevoie pentru a tine un peste Betta intr-un bol. Trebuie solutie speciala pentru apa? Ornamente? Si cam la cat timp trebuie schimbata apa?

4 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Peștii sunt chinuiți intr-un bol. Le trebuie un acvariu cat de cat marisor. Ce vezi tu la pet shop ca i tine in bol e din lipsa de spatiu si pentru ca se bat intre ei. Si da, apa ar trebui tratată cu o soluție care să o facă sa fie "buna" pentru ei, sa aiba o anumită temperatură, sa fie filtrată etc

| Paula2018 a răspuns:

Hei. Nu e adevarat ca is chinuiti intr-ub bol, mama cata lume stie tot pe aici. Iti recomand ceva, gasesti in magazinele specializate boluri accesorizate pentru beta undeva la 100 lei te costa (bol, lampa, substrat si un plic cu mancare). Pestii astia nu sunt pretentiosi deloc, chiar e recomandat sa ii tii in bol.

| Denisa0954 a răspuns (pentru Paula2018):

Crede ma ca stiu ce spun. Am crescut si eu pești. Cu alți pești sunt prietenoși, daca stii pe care să îi alegi. Si daca e sa o luam asa, tu te ai simti ok sa te învârti doar în cerc tot restul vieții? Poti sa te informezi la cine vrei tu, orice animal, nu numai pestele, atata timp cat nu are suficient spatiu sa si desfășoare activitatea, e un animal chinuit

| Paula2018 a răspuns (pentru Denisa0954):

Crede-ma si eu stiu. Am Beta de 5 ani.