| sergiu1234star a întrebat:

Spuneti-mi niste incantatii. FUNDA

5 răspunsuri:
| DutzyX a răspuns:

Caramida lucitoare,da doamne sa iasa soare/Caramida noua, da doamne sa ploua/caramida rea, sa doarme sa stea.
PS-Nu functioneaza niciunahappy

| iRaul a răspuns:

Faci un triunghi din creta sfaramata combinata cu faina, pui la fiecare colt cate 3 seminte de mar dupa aceea faci un cerc in juru triunghiului care sa atinga fiecare colt, cercul sa fie facut din pesmet sfaramat, iar in interiorul triunghiului sa pui un cap de soarece.
Te pui si dansezi cha-cha in jurul cercului de 3 ori, dar dupa prima tura urli o data: "creativ", dupa a 2'a tura de doua ori:"liebovoller", iar dupa a 3'a tura de trei ori:"gimigimihumuhumunukaapuaa", dupa dansul si strigatele, arunci cu petale de trandafir patate cu sange de virgina peste capul soarecului.
Dupa ce ai facut cele de mai sus, probabil nu se v-a intampla nimic, dar poti sa incerci.
big grin

| eek a răspuns (pentru iRaul):

Genial.laughing

| eek a răspuns:

Trompi trage-te de oua da sa ploua da sa ploua laughing)

| gabytzul005 a răspuns:

Per virtutem solis caelestis aggrediar, ut ipse me esse inertem et ante me, et non potuit eam movere slowly'll lusus.

Este folosita doar in timpul zilei cand este soare(cu cat e soarele mai puternic cu atat va fi si vraja) dar niciodata sa nu o folosesti sa ataci si doar sa te aperi de persoane care vor sa te atace.
PS:cam greu de retinut