| BeSmart17 a întrebat:

TPU! urgent! Am o pisica noua si de 3 zile doarme in pat.ieri i.am facut un patut dar nu vrea nicicum sa mearga in el. daca nu se culca pe jos de acum inainte.mama il va duce altundeva! Va rog...idei
funda

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Ii inchizi usa la dormitor, sa stea in restul casei. Alta solutie nu ai. Nu poti avea pretentia de la o pisica sa inteleaga ca nu trebuie sa stea cu tine in pat, ea vrea sa fie cu membrii familiei.

| Ivy86 a răspuns:

Pisicile sunt încăpățânate și le place sa doarmă unde dorm stăpânii lor.
Încearcă sa ii faci culcușul într-o cutie nu prea mare (pisicile iubesc cutiile, nu știu de ce) și o duci acolo de fiecare data când o vezi ca vrea în pat. Același lucru și cu litiera.
Depinde mult și vârstă ei, dacă e mai bătrână, e mai încăpățânata.
Dar fi perseverent. Va învața, te asigur pentru ca ele sunt foarte inteligente.
Explică-i mamei tale ca îți trebuie puțin timp ca sa o înveți.
Bafta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta are pisica? E fetiță sau baietel? motănel? E de rasă sau maidaneză?

| BeSmart17 explică (pentru CristiDinBucuresti):

5 saptamani, motanel, de rasa

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru BeSmart17):

Mersi.