| anonim_4396 a întrebat:

Tzau all
Intentionez sa cumpar maine cu un prieten 2 hamsteri, o femela si un mascul. Vrem sa ii punem la hutza hutza si apoi sa vindem puii deoarece avem nevoie sa strangem o anumita suma de bani pentru ceva laughing. As vrea sa stiu daca ideea este buna, banii trebuie stransi pana in 28 martie big grin Numai avem prea mult la dispozitie. Credeti ca as reusii sa vand puii? Am pune anunt cu ei pe net, am suna la pet-shopuri laughing stiu ca e o idee aiurea dar na. A mai facut careva asa?big grin Daca nu e o idee buna ce altceva ma sfatuiti sa fac? Multumesc, dau fundita :* O seara placuta

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o bătaie de joc. De altfel cred că se poate considera că e vorba de cruzime faţă de animale.

| tomitzaa a răspuns:

Nu o sa faci bani asa! chiar nu merita! daca ai vreun talent poti sa-l exploatezi(gen desen, bratari etc.) asa poti sa faci rost de bani! succes!

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa fie cruzime fata de animale? Tu ai idee ce scrii?

| Magnifico a răspuns:

Sfatul meu:la munca tata daca vreti bani chair daca ar functiona, ceea ce nu cred, cati bani v-ar iesi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MeimeiPinguinu):

Când îţi iei animale pentru a le exploata ca să faci tu bani, că la muncă nu te-ai duce, ce ţi se pare a fi? Hai să iau două animale, să facă alea pui, eu să mă duc să vând puii şi vai ce bine trăiesc! Exploatarea unui animal sub forma asta se încadrează la cruzime, chiar dacă nu este vorba de un tratament crud. Tu, însă, ştii ce spui şi ce faci?

| dary1997 a răspuns:

FierceAngel are f mult dreptate! Asta inseamna cruzime fata de animale. E ca si cum pe tine te-ar pune cineva sa te imperechezi ca sa castige el bani. In primul rand hamsterii au nevoie de afectiune si grija, si daca ii iei cu acest scop, nu vor avea parte de asa ceva!