| ANONIM49112911 a întrebat:

Va plac cateii. de ce?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, îmi plac câinii de la cei mici până la cei bătrani si orbi. Îmi plac mai ales maidanezii, le iubesc privirea, le iubesc joaca nevinovată, le admir lupta pentru supravietuire, rezistența in fața greutații, rezistența în lupta cu arșita verii, apoi cu gerul năprasnic, felul in care lupta să-și caștige o bucată de pâine, felul in care-și protejează puii și-i ocroteste de dușmani. Am văzut animale care-și dau viața pentru pui si am văzut oameni (mame) care-si aruncă bebelusii in containere, in orfelinate ori de pe pod ca să se scape de ei.
Da, iubesc animalele. Mai mult decat iubesc oamenii. E păcatul meu, dar mi-l asum.

16 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Imi plac deoarece sunt foarte draguti, jucausi si pentru ca ii poti creste ca pe niste copii.

| mgtow a răspuns:

In general cei mici si cand ii vad cum merg cu ochii aia micuti ma amuza. Problema e ca avem prea multi caini fara stapan si lumea le da de mancare fara sa se gandeasca ca fac o greseala.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru mgtow):

Mi-e silă de cum gândesti!
" lumea le da de mancare fara sa se gandeasca ca fac o greseala."
De ce nu le-aș da? Tie ți-ar place să fii mereu flămând?

| danielalov a răspuns:

Da, dar mai mult cei mici decat mari si in general cei pufosi, sunt foarte scumpi si jucausi

| blueheart a răspuns:

Pentru ca sunt cei mai adevarati prieteni, nu te dezamagesc niciodata happy

| mgtow a răspuns (pentru floresdemayo):

Ne fac de ras tara si nu ajuta cu nimic. Vin strainii si ne arata cu degetul din cauza asta iar in tarile vecine ii baga la un adapost ori ii eutanaziaza. Nu mai zic ca nici vaccin antirabic nu mai avem si persoane in varsta se plang ca au fost muscate ori copii mici ajung prin spitale.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru mgtow):

Stii ceva, lovește-i cu mașina, ucide-i, sfâșie-i om fără milă ce ești (nici nu te credeam asa rău!), o să-ti pună primarul din Brasov banner pe cea mai înalta clădire cu fotografia ta, vei fi un exemplu! Si da, vei fi aratat cu degetul! Pentru gestul tau...uman si "umanitar"! Rusine!

| Anda1708 a răspuns:

Pentru ca sunt niste fiinte fara de care eu una nu pot trai.Catelusei mele ii spun tot ce ma framanta si intr-un fel ma ajuta privirea ei sincera si calduroasa.Nu poti intelege acest sentiment daca nu ai un catel.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru blueheart):

Frumos raspuns!

| mgtow a răspuns (pentru floresdemayo):

Mersi ca mi-ai facut o zi mai buna facandu-ma sa rad cand am auzit de banner.

| blueheart a răspuns (pentru floresdemayo):

:*

| Dahliaa a răspuns:

Bună. Mie îmi plac cățeii pentru că sunt jucăuși, ascultători, învață repede, sunt deștepti. Eu am avut un câine care a murit și timp de 2 ani nu am mai avut alt câine. Acum mi - am luat altul, care are 3 luni. Câinii sunt cei mai buni prieteni ai omului și au și ei sentimente.

NOname
| NOname a răspuns:

Cum să nu-i plac?
http://www.youtube.com/watch?v=1V5u6ux62AQ

| Maarina a răspuns:

Sunt la fel ca nutella! Extreeeeem de dulci

| val31989 a răspuns:

Buna!
Mie imi plac si pisicile si catelusii.
Imi plac cateii pentru ca sunt ft draguti si in plus ii poti dresa.Si cum se spune cainele e prietenul omului.

| blueheart a răspuns (pentru floresdemayo):

Multumesc happy