| forever13 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Am un perus care are aprox 10 ani... stiu ca e foarte batran, dar nu pot sa-l las sa moara crying. De azi dimineata sta incontinuu infoiat, respira greu, isi tine ciocul intredeschis si parca numai are glasul lui sad, numai este vioi si pur si simplu zace. Ajutati-ma... ce pot sa-i fac? La veterinar nu-l pot duce din cauza banilor. Dau fundita

5 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

Eu zic ca e cam batran si i`a cam sosit clipa. De dus la veterinar nu are oricum rost ca nu poate sa-l injecteze cu viata. Nu poti decat sa te asiguri ca are tot ce ii trebuie; apa, mancare, nu prea multa lumina, liniste, etc. Si nu il deranja in speranta ca isi va reveni. E greu, dar totul trece, mai repede sau mai tarziu.

| denideni2000 a răspuns:

Stiu prin ce treci crying. Am trecut prin asta, dar printr-o circumstanta diferita.
Daca il iubesti lasa-l sa se duca acolo unde este mai bine. Pierzi ceva castigi altceva. De unde va fi va varsa zi de zi cate o lacrima pentru ca nu mai este cu tine. Cred ca te iubeste si... daca perusul tau va muri sa stii ca nu-si va dori asta. O fiinta mica te face sa plangi mai mult decat crezi. Si daca esti de acord cu mine... poti sa-mi dai o funda, daca vrei doar.

| Ciocanciprian12 a răspuns:

Asa a facut si al meu inainte sa moara...

| forever13 explică:

Nu aveam nevoie sa-mi spuneti ca umreaza sa moara, va rugam sa-mi ziceti daca stiti vreun remediu cu care sa-l ajut sau daca stiti ce are, daca e bolnav sau daca e doar batran... Il iubesc mult il am de la 4 ani si e unic, e bland, jucaus, dulce rau pur si simplu cand ma vede sare pe usa coliviei si asteapta sa-l iau sa ma joc cu el sad Ma rog asa facea da de duminica incoace numai e deloc vioi

| denideni2000 a răspuns (pentru forever13):

Nu ai ce sa-i faci, imi pare rau