| IoanaDeea24 a întrebat:

Am auzit pe cineva zicând ca el merge la un pshiholog și nu trebuie să plătească acel pshiholog. Este adevărat că nu trebuie că există așa ceva?

11 răspunsuri:
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Poate sunt doar primele 2 ședințe gratuite, ceva oferta sau psihologul este o cunoștință mai apropiata și atunci poate sa fie pe gratis.
Dar, în general când mergi la pshiholog trebuie sa plătești o anumita suma, omul ala nu a făcut o facultate și s-a chinuit sa ajungă în domeniu ca la final sa lucreze pe gratis și sa facă foamea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, că psihologul nu mănâncă și el mâncare, nu are nevoie de bani, trăiește cu aer.

| Simpatic a răspuns:

Sau poate omul acela este cu handicap si are decontate un nr. de sedinte de la stat? happy
In rest nu exista "nu platesc", fie ca e vorba de orice medic sau psiholog!

| sammie a răspuns:

Nu, nu e adevarat. Astia deja de la prima sedinta iti iau 300 de lei, mie-mi spui?

| ReddY25 a răspuns:

Normal că are nevoie și el de bani, altfel cum ar mai trăi?

| ValentinMihai78 a răspuns:

Dacă ești minoră și ai probleme medicale poți discuta cu medicul de familie pentru a vedea ce medic specialist psiholog are contract cu casa de sănătate și are posibilitatea de a oferi ședințe decontate de casa de sănătate.
Da, există posibilitatea ca un număr limitat de ședințe, mai ales pentru minori să fie decontate.

| Catrice a răspuns:

Cu hârtie de la psihiatru și asigurare e gratis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că te-a mințit ca sa se dea mare că el/ea nu plătește, să demonstreze un sentiment de superioritate.

| RAY a răspuns:

Este adevarat, eu am adhd si tratamentul meu cere in mod obligatoriu asta, desi doamna pshiatra mi-a dat trimitere la pshiolog gratis, desigur aici intervine ea mereu, ea decide totul, cat timp voi face, in ce intervale

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Clinica asta +40 754 431 431 este in toata țara, poate ajuta și pe alți

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu a mintit, depinde ce ai