| Mememaker a întrebat:

Am facut un contract de fiberlink 1000 in data de 2 (miercuri) au zis ca vine o echipa in 2 zile na venit nimeni sambata am sunat si au zis ca face sesizare am zis ok. Si iata azi am sunat dimineata am vb au facut urgentare dar totusi si azi nu a sunat nimeni. Stau in rosiori de vede dupa ce stiu echipa vine de la alexandria. Am vb si cu digi store azi am mers la iei si au zis ca o sa fim sunati. Cand credeti ca o sa vina? Si e normal sa intarzie digi-ul asa pentru un internet?

6 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Sunt neseriosi sau nu au oameni.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai de asteptat, vin ei pana vineri, astazi este luni, ieri si sîmbăta a fost weekend nu a lucrat nimeni.

| Mememaker explică (pentru CristiDinBucuresti):

Daca vine pana vineri e bine sincer

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Mememaker):

O sa vina saptamana aceasta, tu daca ai facut contract cu ei vineri, ia in considerare simbata si duminica weekendul este liber pentru toata lumea, de astazi lumea sa reintors la serviciu si in functie de comenzile lor cand au zona ta vin la tine, sa fi acasa ca ei te suna dimineata si iti spun pe la ora 14-15 venim la locatie, sa fiti acasa.

| Mememaker explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am facut contract cu ei miercuri deci ar trebui sa vina clar sapt asta

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Mememaker):

Da, sigur saptamana trecuta joi si vineri au avut ei alte instalari de facut, si tu fiind client nou nu s au grabit, stiau ei ca saptamana aceasta au zona ta de blocuri sau de case depinde unde stai, si atunci ei vin si instaleaza la toti din zona ta nu vin special ei pentru tine, ar trebui asa ai 10-20 lei sa le dai de o bere ca o sa mai ai nevoie de ei daca nu iti va functiona pe viitor internetul sau cablul tv si tot ei vor veni sa verifice si ei te vor tine minte, dar daca le dai ceva o sa vina mai repede data viitoare.