| andriuha a întrebat:

Am gasit o vrabie! Am luato acasa.Nu zboara si are putin sange la gura. Va rog frumos ajutati-ma cat mai repede sad...

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Intra pe un site de animale sau pasari!
http://www.animalutul.ro/pasari/
http://www.zooland.ro/Pasari.html
multa bafta! Niste albastru de metil daca ai in casa pune o picatura intr-un dop de pet si dai pe gat! si sa ai un cloramfenicol la fel o f mica bucatica!

9 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Pfff, du-o repede la veterinar. Cand eram mic am avut si eu o vrabie ranita si a murit in 2 zile (daca nu mai repede) deci interventia trebuie sa fie urgenta, pana nu va fi prea tarziu. Oricum este ceva grav daca are deja sange.

2) Vrabia nu are gura ffs.

| andriuha explică:

Are cioc dar sunt la sat nu am un transport la moment
.

| andriuha explică (pentru superdorex):

Fara apa?

| andriuha explică:

Din pacate nu am albastru de metil sad

| andriuha explică:

Prea tarziu a murit;(.

| superdorex a răspuns (pentru andriuha):

Imi pare nespus de rau...se vede ca saracuta sigur a fost lovita de ceva...

| andriuha explică (pentru superdorex):

Dar nu avea nici o urma de sange in exterior!

| andriuha explică:

Oricum multumesc pentru ajutor!

| stefyr10as a răspuns:

Duo de urgenta la un veterinar!