| FrancyGoesLouder a întrebat:

Am laptop Toshiba si de cateva zile nu mai imi merge camera web. Pe internet imi apare " Porneste camera sau asigura-te ca nu este utilizata intr-o alta aplicatie" si nu este utilizata in nicio alta aplicatie. Aveti sugestii sau idei despre cum as putea rezolva aceasta problema? :3

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Aici merge webcam-ul tau?
http://www.testmycam.com/ daca iti apare allow si deny inseamna ca ai instalat webcam-ul.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

4 răspunsuri:
| FrancyGoesLouder explică (pentru neluL):

Da, merge dar apoi nu imi apare nimic.

neluL
| neluL a răspuns (pentru FrancyGoesLouder):

Pai cum merge? Iti apare allow si deny? Da click pe ALLOW!

| FrancyGoesLouder explică (pentru neluL):

Da. am dat pe allow si apoi nu imi apare nicio imagine.

neluL
| neluL a răspuns (pentru FrancyGoesLouder):

Intra in -> Start -> in Run scrie -> devmgmt.msc -> OK. Aici in Device Manager spune-mi daca ai vreun semnul exclamarii/intrebarii in dreptul la webcam. Trebuie sa-ti apara ceva de genul USB 2.0 Camera.