| Jaguard a întrebat:

Am o drujba, o pornesc daca apas acceleratia se opreste dac o las sa mearga fara sa apas acceleratia tot asa se opreste, ce sa faca?

Răspuns Câştigător
| costinel1991 a răspuns:

Incearca sa-i reglezi putin relantii-ul are un surub de reglaj.

4 răspunsuri:
| necdannec a răspuns:

Este prost reglata cantitatea de aer. Unui motor cu ardere interna ii trebuie aer pentru a putea functiona. Daca are prea mult aer si prea putina benzina nu porneste / daca are prea putin aer si prea multa benzina se "ineaca". Adica nu se produce explozia constant iar cand o accelerezi, de fapt ii mai dai benzina in capul pistonului. Regleaza-i corect cantitatea de aer, scoate bujia si verifica daca are distanta corecta intre electrod si masa(daca da scanteie).

| Pistol_Marian_1991 a răspuns:

Salut. Am aceias problrma la druja cum ai avut si tu.imi poti spune cum.ai facut o.
Multumesc
!

| Jaguard explică (pentru Pistol_Marian_1991):

Salut.da am rezolvat problema asta, am fost la un services de reparart drujbe si domnu de acolo a unblat in gagurile L SAU H SI E UN T DEASUPRA intai a pornit drujba.si nu m-a costat nimic.

| Damian_Marius_1991 a răspuns:

Buna așa am pățit și eu cu o drujba China ce pot sa fac