| GolopențaAdrian a întrebat:

Am placa video Intel HD Graphics si este buna? Am 1549 mb din care 64 mb este placa video dedicata.De ce imi merge Euro Truck Simulator 2 ca un coleg mi-a zis ca nu merge ca nu e buna placa video?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atunci aduna pentru ca totul este integrat. Tu ai placa dedicata (pusa in slot PCI-e)? Nici nu exista placa de 64 de Mb pe PCI-e si nici integrata. Placi de 64 Mb erau pe slot AGP: http://www.okazii.ro/......a175527786
Atunci s-ar putea sa ai o placa integrata de 1549+64=1613 Mb. Asta nu o cred insa din cauza faptului ca placile sunt multiplu de 8. Atunci ar trebui sa fie 1, 5 Gb adica 1024+ 512= 1536.
In alt ordine de idei, treaba cu arsul procesorului este o idiotenie! Procesorul este construit din fabrica sa lucreze cu placa video integrata in el si n-are cum sa se arda. Este o aberatie. Se poate arde doar daca are un defect de fabricatie. Eu n-am placa video dedicata si am integrata de 1792 Mb (1024+512+256) adica 1, 75 Gb. Il am de 3 ani de zile si nu se arde.

34 răspunsuri:
| GolopențaAdrian explică (pentru Sn4k3):

Pai Euro truck simulator 2 n-a mers in lag cu exceptia lui Gta san andreas care merge bine dar merge lent isi revine adica isi da drumul dar nu se blocheaza sau nu merge ce uneori merge mai lent

| Sn4k3 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Daca un joc merge bine, nu trebuie sa il dezinstalezi laughing, doar daca nu mai vrei sa il joci.

| GolopențaAdrian explică (pentru Sn4k3):

De ce n-ai zis de la inceput asta?

| Sn4k3 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Pai era logic laughing).