| Mindfulness a întrebat:

Am pus la vânzare pe OLX niste monezi vechi de colecție și vad că tot primesc mesaje sa ii contactezi pe WhatsApp, mi-au lăsat un Nr de tel, cică sa le dau poza acolo sau sa ii sun! Ăștia nu sunt scammeri? Sau tâmpiți puși pe glume?

Răspuns Câştigător
| aizen0567 a răspuns:

Ba da sunt scammeri, îți zic ca din nu știu ce probleme nu pot vedea pozele pe olx și ca vor sa le trimiti pe whatsapp apoi încearcă vreo șmecherie sa le trimiți coletul ca ți trimit ei banii pe card, nu ți bate capul cu ei când mai vezi din astia da le report

12 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Păi cum altfel să aibă contactul cu tine? Nu prin telefon săte sune? Se poate fi și scameri și tot felul de oamenii trebuie sa vorbești cu ei anunțul tu l-ai pus frate ei așteptă dovadă sa vadă dacă monezile sânt pe bune și poate așa le vor cumpăra la prețul oferit de tine.

| 1onur a răspuns (pentru aizen0567):

Asta nu știam sincer nu știam că se procedează în felul ăsta furturile pe OLX mulțumesc frumos că mai învățat și acum știu și eu.

| Mindfulness explică (pentru 1onur):

Sunt trolli de ăștia care fac mișto, nu doar aici sunt retardați și pe OLX! happy
Eu nu am cum sa ii sun eu pe ei eu vând produsul cutare ei trebuie să îți de-a interesul să mă sune nu eu pe ei! Asta e vrăjeală că nu pot sa vadă pozele că nu se incarca și nu le pot vedea!

| Mindfulness explică (pentru aizen0567):

Vreo 7-8 mesaje am primit în 10 minute cu același mesaj! Numai la noi vezi așa oameni prosti!

| 1onur a răspuns (pentru Mindfulness):

Nu știam frate îmi cer scuze cu Adevărat că nu am putut să-mi dau seama că așa se face și poți fura de pe OLX in felul ăsta am crezut ca vor săle cumpere și nu știe oamenii cum sa facă să de-a de tine și și-au lăsat ei numărul de telefon acolo să-i suni tu așa crezut da nu mi-a trecut o secundă prin gând că așa se face măgăriile și se fură de pe OLX

| Mindfulness explică (pentru 1onur):

Da,dar e posibil cineva sa știe de monezile alea,cineva care m-a cunoaște personal și să facă mișto laughing
Stai liniștit,in Romania se fac foarte multe viclenii,dar în general sunt tepari că nu mai sunt prosti care sa trimită prin curier orice,oricui,doar predare personala. Da se dau tepe și cu telefoane stricate,televizoare stricate, laptopuri stricate! Unii daca te uiți pun anunț cu adidași și cică sunt odată purtați sau de doua ori dar se vad că sunt purtați de când lumea și pământul laughing asta reprezentam noi ca nație, de aia nu ne mai suporta nimeni și ne marginalizează, e foarte bine că ai plecat din Romania! As pleca și eu dar nu am unde, mai bine stau între străini decât între așa oameni.

| 1onur a răspuns (pentru Mindfulness):

Eu n-am plecat din România am fost luat din Romanialaughinglaughinglaughing ca daca rămâneam între a noua si făceam si anul ăla liceul si nu plecam Austria sa muncesc sa fac bani cu tatăl meu aveam liceul terminat si acum eram alltfel da viața vezi nu ști.

Păi Ionuț Cercel o spune cel mai bine frate https://youtu.be/VHygTMF98Rw?si=2WXn1uld_afHUHNe ca la noi NIGGA ieri laughing)

| Mindfulness explică (pentru 1onur):

Am eu liceul și 2 ani de postliceală și nu m-a ajutat la nimic! In Romania și cu facultate e greu! Daca nu ai pile și relații sau bani ești 0 la noi! In Austria te descurci și cu 6 clase și faci banu, și poți avea un viitor daca la șef ii place de tine și nu te alunga.
Nu trebuie sa îți para rău că nu ai liceul nu faci nimic cu liceul, trebuie sa ai școală vieții asta te ajuta in Romania.

| 1onur a răspuns (pentru Mindfulness):

Mulțumesc lui Dumnezeu pentru tot boss mulțumesc lui Dumnezeu frate că nu mai zic nimic îi mulțumesc lui Dumnezeu.

| Mindfulness explică (pentru 1onur):

Da,melodia aia am văzut că e mondială! Peste tot se aude.

| 1onur a răspuns (pentru Mindfulness):

Păi se aude fiindcă avem cu ce să ne arătăm și avem și cu ce.

Dacă ei n-au un ionuț Cercel NOI AVEMhappy

Denisa(

| Mindfulness explică (pentru 1onur):

Așa e boss.