| David_Pop_Daniel_1996 a întrebat:

Am un laptop fujitsu simens esprimo mobile, si am windows 8 pe el, nu pot sa imi setez tastatura ca atunci cand apas ( j,k,l,u,i, o) sa nu imi apara cifre in loc de litere, pot sa fac sa imi para litere doar daca apas FN. De unde sa imi setez sau ce sa fac sa imi apara literele fara sa apas FN? daca stiti sa imi ziceti, va multumesc si dau funda celui care ma ajuta

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Dezactiveaza NUM LOCK DIN Windows -
combinatii de taste: Fn" si "ScrLk / NmLk sau 'FN' + Insert(Enter) sau daca ai tasta NumLock da click pe ea o data si apoi da un restart daca trebuie sau Fn+F7 apasate in acelasi timp o singura data sau Fn + F11 sau din BIOS la-> Keyboard FN key lock - enable si NUM LOCK - OFF
Bafta!

3 răspunsuri:
| oOSaritaOo a răspuns:

Şterge-ţi windows 8 din calculator şi pune-ţi 7 pentru că windows 8 are el ceva probleme şi contează şi de pe ce site l-ai luat. Mie mi se bloca toată tastatura cu 8, uneori mă scotea de pe net şi mi-am pus 7 şi merge bine.

| David_Pop_Daniel_1996 explică (pentru oOSaritaOo):

Gresit. windows 8 il am cD original... si imi merge bine pa laptop si merge mai bine decat 7 de o mie si una de ori

| oOSaritaOo a răspuns (pentru David_Pop_Daniel_1996):

OK... credeam ca l-ai luat de pe vreun site pentru ca sunt mii de variante de windows 8 care nu prea merg...