| AdelinBc a întrebat:

Am un vas farmaceutic gradat de 10 ml cât inseamna o masura?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1 ml este un centimetru cub.

| relian a răspuns:

Cit inseamna ce? Daca ai vas de 10 ml inseamna ca aia colo 10 ml laughing despre ce masura vorbesti?

Unitatile de masura trebuie sa le spui, respectivul recipient ce spui ca il ai este pentru a masura lichide, are 10 mililitri,
Ce anume vrei sa masori cu el? Nu poti masura cu metru, spre exemplu o greutate laughing
Asa ca nici cu acest vas ce il ai nu poti masura faina de exemplu, sare sau zahar.

Intrebarea ta este f neclara' cat inseamna o masura" cei asta asta, este exprimare de om sau de martian laughing