| AlexMaftei2001 a întrebat:

Am voie cu 2 genți de mana în avion dacă nu depășesc 32 kg?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai voie cu 2 genti de mana in cabina, doar una singura care nu depaseste 7-8 kg (vezi care este greutatea permisa la linia de zbor cu care vei zbura).

Bagajul de cala poate avea intre 20 si 32kg, depinzand strict de linia aeriana cu care zbori.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. In general că e bagaj de cala sau de mana ai voie cu unul singur.

| mihai69 a răspuns:

Nici gând!

| ReddY25 a răspuns:

Din păcate, nu ai

| FreddieM a răspuns:

Dacă plătești bagaj de cală, se calculează doar greutatea, indiferent de numărul valizelor. Am călătorit recent, și aveam două valize pentru de cca 10 kg fiecare. Le-a pus pe amândouă pe același bilet, (eram doua persoane).
Cheers

| DeMicUnCălător a răspuns:

Da. Eu întotdeauna urc cu două

| DontActLikeMe a răspuns:

Nu, ai voie doar o geanta de mana

| GirthD a răspuns:

Nu. alea sunt pentru bagajul de cala