| Farcas a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cand este ziua barbatului exact?

51 răspunsuri:
| anad a răspuns:

S-a propus in anii trecuti sa fie si o zi a barbatilor si s-a aprobat sa fie sarbatorita la data de 5 mai! Se sarbatoreste din 2007 si a fost organizata intai de Bergenbier.

| JesterRO a răspuns:

Teoretic - pe 9 martie.
Practic... e atat de nesemnificativ incat nimeni nu stie sigur.
Suntem la mila amazoanelor.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Eu stiu ca pe 5 mai, asa a fost si anul trecut.

| Green a răspuns:

Ziua barbatului nu exista!
Cea de pe 5 mai e zisa de bergenbier iar pe 9 martie sunt sf. 40 de mucenici si e vorba de cele 40 de pahare si s-a tras repede concluzia ca ar fi ziua barbatului.
Deci, ziua barbatului nu exista oficial ca ziua femeii.

| Bucatarul.com a răspuns:

5 mai

| Smarandica a răspuns:

Ziua barbatului nu exista! Doar ziua femeii stiuta si de Bunica, 8 martie!

| abc_5716 a răspuns:

Eo stiu ca de mucenici. ceva de genu cu 44 de paharebig grinlaughing ( 9 martie )

| MyWorld_3947 a răspuns:

Nimeni nu stie exact cand este Ziua Barbatului dar m-am informat si este pe 5 mai. Aceste sarbatori Ziua Femeii si Ziua Barbatului (8 martie si 5 mai) ar putea deveni chiar sarbatori legale. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| MyWorld_3947 a răspuns:

5 mai

| MyWorld_3947 a răspuns:

Stiti ceva? Am cautat mult si am gasit : 5 mai 9 mai 9 martie nu stiu cat aprilie niciodata mereu...numai ziua femeii este stiuta sigurwinking

| BuLLetBtwin a răspuns:

9 martie big grin

| Anduciu a răspuns:

Pe 5 mai, atunci este si ziua mea de nasterelaughing

| papatukjatlekjulk a răspuns:

In fiecare zibig grin

| zuzu_3087 a răspuns:

5 mai

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 9 martiewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E 9 martie sigur. http://www.codrosu.ro/......9-martie/. sper ca ti-am fost de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu prea stie exact cand este... dar m-am informat si este pe 5 mai...aceste zile Ziua Femeii si Ziua Batbatului (8 martie si 5 mai) ar putea chiar deveni sarbatori legale sper ca ti-am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A barbatului exact? taman pe 9 martie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5 maibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 9 martie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sigur raspuns e bun de aicibig grinbig grin:
In fiecare zi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

9 Martie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 9 martie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ziua barbatului este pe 1 aprilie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5 mai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ziua barbatului o sa fie pe 5 mai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5 mai