| ReignForest a întrebat:

Azi am primit un mesaj. Când am verificat am vazut ca este în engleză și scria ceva de genu here is Your code for okcupid și după scria codu. Ce este asta? Eu habar nu am ce este okcupid. E vreo greșeală, am șters mesajul.

6 răspunsuri:
| MAteiLaAjutat a răspuns:

Spam cel mai probabil.

| dullcat a răspuns:

Suna ca si cum numarul tau de telefon a ajuns in baza de date a unor scammeri. Ignora si nu accesa niciun link daca mai primesti, asta pentru siguranta ta digitala.

| Andreipho a răspuns:

Block+Spam

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In primul rind tu cunosti persoana sau firma care ti a trimis mesajul? In al doilea rind occupied in engleza inseamna ocupat, si ei ti au trimis un cod de ce ai sters mesajul? Il puteai traduce cu google traducere, poate il mai gasesti in adresa ta de email in spam, da i traducere in româneste si vezi ce scrie in acel mesaj o fi ceva important, poate ai comandat ceva din strainatate si ei te notifica, dar daca tu habar nu ai ce faci degeaba intrebi aici, ca unii sunt atit de idioti de bubuie, iti spun ca e spam, sau sa i dai block, tu daca nici nu sti ce scrie in mesaj cu ce vrei sa te ajute cineva aici pe TPU?

| ReignForest explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am comandat nimic si nu cunosc nici un okcupid

| ReignForest explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mesajul am înțeles că scria ceva cu aici e codul tau okcupid și eu nu inteleg ce e okcupid ai de ce am primit un cod pe care nu l-am solicitat eu