| Roniga a întrebat:

Bună caut firma care cumpăra lemnul vechi din demolări ma puteți ajuta?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La firme trebuie sa platesti tu sa demoleze si sa transporte deseurile ramase.
Lemnele vechi le poti face donatie pentru foc, la o familie mai saraca, care n-au gaz.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Arunca l nu cumpără nimeni asa ceva, il dai la gunoieri si mai dai tu bani sa tti l ia gunoierii.

| darrio2007 a răspuns:

Din ce țară?

| Roniga explică (pentru darrio2007):

România

| Roniga explică (pentru Bula):

I lemn vechi de stejar?‍♂️

| Roniga explică (pentru CristiDinBucuresti):

Din potrivita i foarte cautat daca i in stare buna

Bula
| Bula a răspuns (pentru Roniga):

Depinde de starea lemnului.
Lemnul de stejar bine uscat se poate folosi pentru sculptura, mobilier, etc.
Daca lemnul este in stare buna, trebuie sa cauti firme sau artisti (sculptori) care lucreaza din stejar si sa tratezi cu ei.
Lemnul putrezit insa e bun doar pentru foc.

| darrio2007 a răspuns (pentru Roniga):

Iti dau o adresa din Galati. Te ajută?