| anonim_4396 a întrebat:

Cu doar 2 ani de medicina in Bucuresti ma pot angaja undeva?

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Eșit in contiunare student sau ai abandonat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fara licenta sigur nu poti in domeniu. Oriunde te vei angaja vei fi incadrata ca avand doar liceul. De ce nu mergi mai departe cu studiile? Pacat daca ai facut 2 sa nu termini.

| TheGentleman a răspuns:

La azil sau îngrijire bolnavi la domiciliu

Ori badantă în Italia și Spania

| darrio2007 a răspuns:

Da, pe santier, la amestecat ciment cu apă si nisip.

| Panamax a răspuns:

Vanzator la Lidl raionul dezinfectanti.

| alina2k18 a răspuns:

Ca medic? Nu.
In domeniul medical? Da, brancardier, infirmier, ingrijitor. Cam atat.
Practic nu ai nici o diploma de calificare in vreo meserie.
Mai poti face cursuri de paramedic, cam 6luni dureaza.

| JicaContra a răspuns:

Sigur, brancardier, maturator de strazi, ajutor de bagator in zeama intr-un partid politic... GASESTI TU CEVA big grin

cata scoala ai NU CONTEAZA NICI MACAR PUTIN, NICI MACAR ***FOARTE PUTIN***
ce conteaza sunt doua lucruri, ce diploma ai, dar mai ales:

CE STII SA FACI

eu m-am angajat in IT cu 12 clase (mi-am pierdut diploma de bac si e PAIN sa o recuperez)... DAAAAAR, CHIAR STIU IT, chiar daca NU am facut nici o scoala "oficiala" de IT

| WhiteLife a răspuns:

Fara licenta nu poti profesa in niciun domeniu. Cu o facultate neterminata te poti angaja in baza diplomei de BAC sau a cursurilor de calificare (daca ai facut).

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru JicaContra):

Cum adica ti-ai pierdut diploma de bac?

| AdelinaC a răspuns:

Nimic special fata de altii fara aceasta facultate. Poti sa te duci promoter la o firma de medicamente sau sa urmezi cursuri de calificare si sa te bagi pe orice alta ramura

| JicaContra a răspuns (pentru anonim_4396):

O aveam intr-un bagaj si mi-a fost furat din tren crying