| steredumbrava a întrebat:

daca am sters colegamentul de pe desktop la un program, cum il pot gasi in computer, multumesc

3 răspunsuri:
| lastOne a răspuns:

Daca ai sters iconita de pe desktop o poti gasi in Start menu > All Programs sub folderul alplicatiei respective

| steredumbrava explică (pentru lastOne):

Buna,l-am cautat si acolo dare nu e,pentru ca atunci cand l-am mutat l-am luat de acolo si l-am mutat pe desktop deci mi-a disparut si de acolo, ce parere ai, multumesc

| lastOne a răspuns (pentru steredumbrava):

In cazul asta trebuie sa cauti executabilul aplicatiei in (de obicei) C:\Program Files\[nume aplicatie]. In functie de versiunea de Windows pe care o ai e posibil ca numele folderului sa fie "Program Files" sau "Program Files (x86)". Cand ai gasit executabilul... il selectez cu click stanga, dupa care faci drag&drop cu butonul drepta si ii dai drumul pe desktop, moment in care iti va apare un pop-up menu. Din meniul aparut trebuie sa selectezi optiunea "Create shortcut here". Bafta