| emipenet a întrebat:

Daca esti o persoana mai tacuta si care vorbeste doar cand trebuie
Esti o persoana buna?
Argumenta-ti
Funda!

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Da esti o persoană bună deoarece acea persoană stă si gândește două ori ce trebuie spus si mai ales cum ( să știi si tu de la mine ca tonul face muzicawinking ) decât ca unu care turuie si scoate prostii pe gură de nu-l mai oprești. De obicei oamenii tăcuți spus doar ceea ce trebuie si cat trebuie. O astfel de persoană sunt si eu.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca da, dar asta nu te avantajeaza.

| Freya1 a răspuns:

Nu stiu daca buna dar desteapta sigur

| Anonimus345642235 a răspuns:

Hey! In opinia mea sa fii o persoana buna nu înseamnă doar sa fii tacuta sau sa raspunzi doar cand trebuie. O persoana buna are multe calitati si defecte, insa in primul rand trebuie sa fi tu convinsa ca esti o persoana buna. Nu cred ca exista un mod exact in care sa fie o persoana buna.

| CleanHeart a răspuns:

Da dar si persoanele la care nu le tace gura gen eu sunt bune

| Bianca777 a răspuns:

După părerea mea da, esti o persoana buna dar uneori in viata mai trebuie sa te implici, sa fii deschisă cu lumea si sa fi sociabilă!

| AnnaMaria237 a răspuns:

Nu este neaparat sa fii tacut ca sa fii o persoana buna, a fi bun tine de mai multe lucru, poti sa fii tacut dar sa faci cine stie ce chestii. Eu sunt de parere ca pentru a fi bun trebuie mai ales sa ai bun simt si sa stii sa respecti.

| 393Dan a răspuns:

Nu neaparat. Poti fi ascultator(oare) si sa inveti numai pe 10 insa daca umbli cu furatul sau treci cu vedere nedreptatile care se petrec in jurul tau, atunci nu doar ca nu esti o persoana buna, dar ai putea fi considerat(a) si rau/rea.

| cookiejar a răspuns:

Nu are relevanta modul de a socializa cu conduita ta morala

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Potential inteligenta acea persoana, dar nu intotdeauna timida; mai de graba cu o doza de perversitate bine mascata

| RAY a răspuns:

O persoana rationala nu un papagal fara minte

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

"sa stii si tu" : este dovada... invocata de tine in situatii diametrl opuse fata de ce ai airmat acum/aici.