| octav005 a întrebat:

Bună seara.
Ce reprezinta acel simbol cu broasca s.au greiere după unele produse de la LIDL?

ESTE ceva de bine s.au rău?

Înainte pe unele produse nu era acel simbol. Acum sunt pe aceleași produse ca înainte.

3 răspunsuri:
| User6161 a răspuns:

De obicei se găsește la șervețelele umede și zice sa nu arunci în veceu sau lacuri pentru ca nu se dizolva în apa ca hârtie igienica. Șervețele unde sau unele produse poluează la wc se infunda țevile și lacuri.

| gabicoo a răspuns:

Înseamnă că sunt produse fără să afecteze fauna din zona in care sunt cultivate. Caută pe Google ce înseamnă Rain Forrest Alliance.

| doctorandus a răspuns:

E o marca pentru produse care respecta mediul ambiant. Dar se pare ca e cam degeaba, deoarece controlul este foarte slabut.