| cristina10cris a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare am la scoala de facut un cerc si in acel cerc trebuie sa aiba 24 de laturi se numeste dodecagon cu 24 de laturi poate suna ciudat sau poate nu mam exprimat corect dare chiar exista asa ceva eu l-am facut numa ca nu stiu cum sa il colorez trebuie intr-un anumit fel imi puteti da o imagine cu el desenat va rog.Merci dau funda+vot!

3 răspunsuri:
| FlyJack a răspuns:

Http://forum.portal.edu.ro/uploads/post-108-1126204121.jpg
Poate este ce cautai, poate nu... Dar desenat... nu cred ca are culori conventionale :|

| cristina10cris explică (pentru FlyJack):

Nu este ca al meu este altfel dar este tot un dodecagon numa ca este altfel.

| FlyJack a răspuns (pentru cristina10cris):

OK. Este bine. Doar ca nu stiu sa fi avut culori conventionale, e normal...