| AlexAL275 a întrebat:

Am și eu o întrebare: Dacă am fost mușcat de un câine cand eram mai mic și mi-a rămas cicatrice, mai pot să dau la armată?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti

| MaraMadalina1888 a răspuns:

De ce nu ai putea? Nu influențează cu nimic rănile de pe corp.

| Frank51 a răspuns:

Din pacate nu.

| brokxy a răspuns:

Depinde in ce zona, daca nu este foarte vizibil poti

| Hamed134 a răspuns:

Normal ca poti sa dai la armata.
Și dacă cumva e vreo problema poți să apelezi la un medic estetician care sa te rezolve de aceea cicatrice.

| Necunoscutu92 a răspuns:

Frate hai sa te iau așa e o cicatrice nu este o mana sau un picior rupt doamne feri nu o sa se uite cu lupa la tine atât timp cât primești aprobarea de la medic restul nu mai contează

| Reghqen a răspuns:

Da clar

| Anonimul2440 a răspuns:

Din câte știu, la armata poți, deoarece o cicatrice (dacă mergi în misiuni) o poți căpăta și în timpul misiunii, (spre exemplu dacă ești împușcat nu cred ca o sa fii dat afara doar pentru ca ai căpătat o noua cicatrice), faza cu cicatricile la vedere se aplica în cazul pompierilor, și (nu sunt sigur) la politie dacă se observa în uniforma dale vară

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți! Dar depinde si unde e cicatricea, sa nu fie foarte vizibilă!
O mica cicatrice, doar nu ai mana/piciorul rupt.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă a mai rămas destul din tine, după ce a mușcat câinele, da.

| Alverto a răspuns:

Sper că ți-ai făcut vaccin antirabic laughing

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Anonimul2440):

De ce in cazul pompierilor?

| Anonimul2440 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Nu știu de ce se aplica în cazul pompierilor, dar dacă ai o cicatrice la vedere sau un tatuaj, ești respins automat, asta e regulamentul lor, nici eu nu îl înțeleg

| AlexAL275 explică (pentru Hamed134):

Este sus de tot la picior, dacă port pantaloni nu mă vede nimeni ))

| AlexAL275 explică:

Îmi pare rău, dar nu cred că ți-am cerut ție părerea, așa că mai bine nu te-ai băga în seamă degeaba. Am zis să întreb deoarece am auzit unii oamenii că nu te-ar primi și am vrut să văd dacă e chiar așa, de aceea am pus și întrebarea asta pe care o pretinzi stupidă.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Anonimul2440):

Despre tatuaje am auzit, dar despre cicatrice nu.