| Florazul15 a întrebat:

Buna. Vreau să-mi duc o fustă la croitorie sa îmi lărgească elasticul pentru că îmi este prea fixă dar nu stiu cu cât trebuie lărgită pentru că nu vreau nici să fie prea mare. Cum îmi pot lua măsura corect la fustă? Am mai fost cu altă fustă pe care mi-a lărgit-o prea rău și a trebuit să o duc iar la modificat

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Elasicul are rolul intocmai sa "acopere" diferente relativ mari in talie.
Croitoeasa trebuie sa stie in ce masura trebuie sa intinda elasticul si/sau fusta.

| samiZiciPompier a răspuns:

Ooo ati dobandit corpul de plaja sa inteleg big grin big grin big grin

Ar fi ok si mai fixa totusi... nu stiu daca ati vazut cum e in animeuri... deci lasati asa.

| Florazul15 explică (pentru samiZiciPompier):

Nu îmi place fixă pentru că mă strânge și mă simt incomod

| Cipi1212 a răspuns:

Mai bine să stea fixă pe tine. Înseamnă că este bună așa.