| Zellen a întrebat:

Buna happy vreau sa slabesc si am auzit ca salata de cruditati efoarte buna big grin m-am uitat pe net si cam toate retetele(cel putin cele pe care le-am vazut laughing ) sunt cu maioneza. Maioneza nu ingrasa?
Si alte feluri de mancare care sa nu ingrase?

5 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Mananca orice fel de legume si fructe, carne de peste si pui la grill sau fiarta, da maioneaza si sosurile in general au multe calorii

suntserios
| suntserios a răspuns:

Maioneza ingrasa, dar nu e obligatoriu sa pui si tu maioneza, sau gasesti si din aia foarte slaba

| anonimg a răspuns:

Pe site-ul www.viatasisanatate.ro gasesti "Cartea de bucate a Centrului Lifestyle Herghelia". In carte gasesti retete scrise de medicii nutriționiști de la Herghelia de lângă Târgu Mureș.

| Teardrop a răspuns:

Ba da, dar rețele alea se referă la maioneza de casă, pusă în cantități extrem de mici, doar cât să dea textură.

| JustAGirl99 a răspuns:

Buna,da maioneza ingrasa.
Exemple de mancaruri care nu ingrasa:
-Carnea de curcan
-Salata de rucola
-Fructul de avocado
-Iaurtul
-Nucile
-Cerealele integrale
-Bananele
-Migdalele
-Ouale