| Cerusbaoe a întrebat:

Bună ziua, am și eu o întrebare dacă am o casa mare pentru mai multe persoane.
Și dacă as găsi 10 persoane și sa ii pun la munca sa zicem într-un depozit care nu este al meu eu as lua bani pe fiecare persoana pe care o bag acolo la munca?
Cam cât as lua pe o persoana la zi și merita sa încerci sa fac asa?
A da și salariul oamenilor o sa plătească fabrica?

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ok, am înțeles că ai o casă mare. Dar mai departe nu mai înțeleg nimic din ce vrei să faci.

Cum adică "să găsești 10 persoane și să le pui la muncă într-un depozit care nu e al tău"? Și cum "să iei bani pe fiecare persoana pe care o bagi acolo la munca"? Ești stăpân de sclavi, sau cum funcționează treaba asta în mintea ta?

Dacă oferi cazare unor oameni, poți să încasezi chirie. Mai mult de atât ce vrei să primești?

| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu poti sa pui la munca pe nimeni, mai ales daca nu ai afacerea ta.
Deci ce vrei tu este sa faci sclavie sau sa inseli oamenii, ceea ce este ilegal si pentru acest lucru faci puscarie.

| darrio2007 a răspuns (pentru johnnny123):

Probabil bătaie de la cei pe care ii inseală.

| ABrmA a răspuns:

Primește i, i ați dreptul de șmecher și să le dai banii corect atat