Întrebare recomandată | Mindfulness a întrebat:

Buna ziua.
Sunt foarte stresat din cauza petelor de ulei de pe haine, am rămas cu unele pete de ulei și nu le scoate mașină! Am incercat și cu detergent de vase, am văzut că sunt multe metode și cu pasta de dinți, detergent de vase și oțet, multe metode nu știu care e cea mai buna! Azi de exemplu am cumpărat tricou și a doua zi in timp ce găteam sarea uleiul pe haine! Îmi vine să le arunc! Chiar nu se pot scoate petele mai vechi de pe haine?
Nu exista nici o metoda eficienta?

1 răspuns:
| Hyperion7 a răspuns:

Încearcă să îți iei un sort pentru gătit
Cât despre petele de ulei, ai incercat ce scrie aici?
https://www.apartmenttherapy.com/how-to-get-oil-out-of-clothes-36741448