| King2001 a întrebat:

Care sunt sansele sa mai exista o planeta exact ca a noastra? eu zic ca imposibile,adica gen,sa fi avut aceleasi chestii, sa-i fi fost la fel istoria, sa fi avut dinozauri in ea apoi sa moara de la un meteorit si chestii de astea!

4 răspunsuri:
| RegeleIaurtului a răspuns:

De fapt, dacă iei in considerare universurile paralele din teoria efectului Mandela sau teoria multiversului care pare din ce in ce mai adevărată, există o planetă identica cu Pământul (de fapt o infinitate) dar cărora va fi diferit mai mult sau mai puțin viitorul universului în care e planeta respectiva

| King2001 explică (pentru RegeleIaurtului):

Hmm,ok, dar sper sa ca nu incepi ca vom trai acolo dupa ce murim, ca n-are sens, e ca si cum ai spune ca eu as fi 2 sau mai multe persoane acum, poate os semana cu mai multe, dar am fi entitati diferite, asa daca e s-o luam si fratii gemeni sunt perfect la fel, vezi, n-are sens, dar oricum nu cred ca voiai sa zici asta

| Sexykent100 a răspuns:

Asta inca nu se stie cu siguranta. Dar exista planete care sunt propice vietii la fel ca si Pamantul, care au un soare la o distanta aproximativ cum e al nostru de noi si care pot gazduii viata. Se spune ca prima celula a venit odata cu un asteroid si e o probabilitate mare ca si alta planeta sa fi avut o poveste asemanatoare. Totusi acolo nu se stie daca a mai aparut un asteroid sa omoare dinozaurii, planeta fiind ocupata in continuare de ei sau poate din acea celula sa se dezvolte viata sub alte forme nestiute de noi. Revenind la intrebare, s-au descoperit planete foarte asemanatoare cu Pamantul dar nu s-a ajuns la a afla daca exista viata acolo. Un lucru e sigur, cunoastem doar 1% din Univers si la cat de vechi e universul sigur nu pe pamant au aparut primele vietati. Probabilitatile sunt foarte mari. Sper ca te-am ajutat cat de cat cu acest raspuns.

| Sn4k3 a răspuns:

Adica sa fi avut aceleasi chestii? Alta planeta cu dinozauri (pe care noi i-am numi extraterestrii) e foarte posibil sa existe, mai ales ca s-au descoperit cateva care pot sustine viata si e posibil si sa fie una din ele lovita de un meteorit laughing.