| Slaiphar a întrebat:

Cat castiga un profesor[ex Geografie] daca preda la 3 scoli diferite? Cum se calculeaza salariul final? Nu cred ca va primi salariul de 3 ori big grin

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

De la fiecare școală primește bani pentru fracțiunea de normă prestată la școala respectivă!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca nu primeste salariul de 3 ori, unui professor i se atribuie un anumit numar de ore care trebuie efectuate pe saptamana, deci trebuie sa cumuleze numarul necesar de ore: la o scoala cateva ore, la alta alte ore si la a treia alte ore; oricum nu directorul unitatii de invatamant ii da banii ci Ministerul Educatiei.

| Slaiphar explică (pentru anonim_4396):

Asta insemnand ca salariul il primeste pentru o scoala si orele se impart intre ele egal?