| AlexMaftei2001 a întrebat:

Cat costa sa îți pui un dinte?

8 răspunsuri:
| DandG2304 a răspuns:

Depinde de mai multi factorii: doar inserarea implantului, materialul din care este facuta coronita, daca ai suficient os pentru implant, unde iti faci implantul, materialul, firma producatoare a implantului, consultatiile post-operatorii, etc. Cica de la 1000 de euro in sus (cel mai ieftin)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Unul de calitate cam 1000 euro

| alina2k18 a răspuns:

Ai avut extractie?
Sau doar dintele e spart si radacina sanatoasa?
O coronita costa cam 1000-1500 lei.
Mai ai de facut radiografii, poate tratament de canal, poate trebuie si pivot.
Daca dintele este extras si nu mai ai radacina trebuie tomografie pentru a vedea osul, costa 500-700 lei, implantul propriu zis de la 2000 la 7500 lei laughing plus coronita...
Nu mai vorbim de aditie de os daca s-a retras in caz ca ti-ai extras dintele acum mult timp.

| AlexMaftei2001 explică (pentru alina2k18):

Săptămâna trecută am avut extractie

| StoicAnalysis a răspuns:

Cam 1000 de euro in total. implant+bolt de legatura+coroana

| alina2k18 a răspuns (pentru AlexMaftei2001):

Oh, ok.
Deci cam 3-6 luni trebuie sa astepti pana cand se poate insera un implant, dupa ce ai pus implantul se mai asteapta inca pe atat pentru integrare osoasa si abia dupa aceea poti pune coronita.
Ia legatura si tu cu doctorul prin ianuarie-februarie sa iti faca un plan de tratament cu cat o sa te coste toate la el : tomografie, implant, coroana, etc.
Sper ca e specializat si pe implantologie dentistul tau.
Oricum apuca-te de pe acum de strans bani, sa ai pregatiti minim 4000 lei [ cate 800 lei pe luna in 5luni ai banutii ].

| ReddY25 a răspuns:

Destul de mult

| Mindfulness a răspuns:

Eu mi-am luat gândul, și eu am lipsa și îmi fac punte dentara, costa mult mai puțin. Între 700 și 1000 de euro un implant.