| anonim_4396 a întrebat:

Ce contin sucurile acelea pentru sportivi? Cele ca Gatorade...

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Am citit undeva ca e vrajeala cu asta, mai bine fa-ti singur, din fructe si legume proaspete. cu putin ulei de masline si otet de mere si putina miere!

| dreamerlainen a răspuns:

Sucurile de tip Gatorade sunt total diferite fata de energizantele precum RedBull.
In timp ce energizantele contin substante, taurina si cofeina, ce iti forteaza organismul sa lucreze la capacitate maxima, bauturile de tip Gatorade contin minerale care iti ajuta corpul sa se recupereze mai rapid in urma efortului fizic si stimuleaza absorbtia fluidelor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Sunt energizante, au rolul de a crește performanțele sportive.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contin destule minerale(calciu, magneziu, sodiu) si acid citric pentru ati face dintii si rinichii praf, daca bei mai mult de 0, 500 ml-1 l pe saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună, sunt Diana din Arad şi am citit întrebarea ta.
Sucurile pentru sportivi sunt energizante şi nu sunt sănătoase.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceste sucuri contin multe E-uri coloranti si daca tot vorbim despre sucuri eu va dau un sfat...nu cumparati sucuri la doza deoarece cand bem din ele si din cutia aceea acel alunimiu se topeste in suc si puteti face o cancer...sunt doctorhappy