| brunette_7029 a întrebat:

Ce mi-ar trebui ca sa devin presedinte pe liceu sau vicepresedinte? CV, etc. nu stiu ce imi mai trebuie. dau funda cine zice

2 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Mai antai trebuie sa faci parte din acel comitet,liga, asociatie etc. Apoi trebuie sa depui efort sa ai actiuni si apoi sa te remarce cineva, cativa etc.Si la o adunare,consiliu mai mare printre alti candidati iti pui si tu candidatura la postul respectiv, va castiga cel ce are cele mai multe voturi(daca nu esti numit(a) din oficiu de catre birou, comitet etc. Succesele vor fi mici dezamagirile mari, si raspunderea te va obosi si curand vei incepe sa te intrebi cine te-a pus sa te legi la cap cu o astfel de functie...etc. Succes

| brunette_7029 explică (pentru traveler):

Mersi... am devenit fara sa vreau vicepresedinta laughing.