| Alexiika a întrebat:

Ce scoala trebuie sa fac ca sa ajung procuror si cati ani trebuie sa fac? Funada pentru primul raspuns!

Răspuns Câştigător
| KubetiiOO a răspuns:

Fundawaiting

12 răspunsuri:
| KubetiiOO a răspuns:

5 ani de facultate

| KubetiiOO a răspuns:

Si sa dai la drept

| alessia5158 a răspuns:

Liceu + facultatea de drept(4 ani)+ Institutul National de magistratura(2 ani). Dupa examenul de absolvire al Inst. de Magistratura se face un stagiu de practica ( ca procuror sau judecator stagiar) de 1 an --- la sfarsitul perioadei de practica se da un ultim examen ( ex. de capacitate) dupa care urmeaza numirea in functie. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Urât din partea ta că faci așa.
Cine ți-a dat răspunsul foarte corect nu i-ai mulțumit, cine s-a milogit a câștigat "funda".
Hal de procuror ai să fii!
La mulți ani!
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru KubetiiOO):

Bună.
Domnișoară, Facultatea de Drept este de 4 ani, nu de 5. Ești foarte bine informată, bravo.
La mulți ani!
Pa, pa.

| KubetiiOO a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Acum nu trebuie sa ma iei la misto si nu eu am scris ci cineva cred ca mi-a spart parola si a tot comentat aiurea

| KubetiiOO a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Acum nu trebuie sa ma iei la misto.Cineva de ceva timp mi-a spart parola.Imi cer scuze alessia, dar tu meritai.kissare dreptate Legiuitoarea

| KubetiiOO a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Si aprorpo a zis cine raspunde primul

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru KubetiiOO):

Bună.
Lasă lingușelile.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru KubetiiOO):

Bună.
Nu te victimiza, trebuia să iei măsuri când ai observat că ai contul spart!
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru KubetiiOO):

Bună.
Cerșitul fundei nu te face un user de valoare! Nu are relevanță răspunsurile tale privitor la întrebare, nu la comentariile mele.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru KubetiiOO):

Bună.
Și nu te-am luat la mișto, te-am corectat, este o mică mare diferență.
O seară plăcută.
Pa, pa.