| Cosmin125100 a întrebat:

Ce sterg ca sa nu mai scaneze lucrurile pe care le descarc?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Asta e alta problema!
Intra in Start -> Run -> "regedit" și faci clic pe OK sau apasă enter. Deschide folderele în succesiune, după cum urmează ->
HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Attachments
După ce ai accesat dosarul Attachments ar trebui să ai ScanWithAntivirus.Click dreapta pe el și alege Modify si pune valoarea "1" (care este egal cu "off")
Nota: trebuie să reți că odată ce ai facut acest lucru descărcările tale nu vor fi scanate cu antivirusul. Poți selecta "2" pentru "opțional" sau pentru a reveni la scanare selecteaza "3".

Dar cu asta nu rezolvi problema! Cred ca esti virusat sau ai registrii din windows corupti! Incearca asta:
Deschide "Run" -> introduci următoarele ( cmd.exe ) -> În fereastra de comandă care se deschide, tasteaza: ( regsvr32 urlmon.dll ) -> enter -> restart your system.

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ai fi in stare sa dezinstalezi antivirusul si firewall-ul din windows doar pentru a instala cine stie ce hack!

| Cosmin125100 explică (pentru neluL):

Nu e vorba de asta dar cand vreau sa descarc de exemplu o melodie imi zice : virus scan failedwinking

| Cosmin125100 explică (pentru neluL):

Multumesc

neluL
| neluL a răspuns (pentru Cosmin125100):

Cu placere! wave bye, bye