| afrodita3333 a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru a imparti pliante pe strada? Unde trebuie sa ma adresez pentru a ma angaja?

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

Pai in acest caz presupun ca esti constienta de faptul ca aspectul conteaza foarte mult, dar un semn de intrebare lasa varsta ta ai numai 17 ani(desi nu ar trebui sa fie o problema poti lucra in legalitate cu acodrul parintelui). Pentru astfel de job-uri sa le zicem asa trebuie sa te duci sa vorbesti la un supermarket mare, sau un magazin recent deschis si doreste publicitate, sau cum au fost acum campanile electorale.Ideea este ca trebuie sa te prinzi de un brand, un supermarket, o pizzarie s.a.m.d

| afrodita3333 explică (pentru panther2007):

Eu ma gandeam la cei care impart pliante pe strada de la diferite firme:avon, cosmote, Orange, sau difereite saloane nu la cei care impart pliante precum revista supermarket-ului.Si acestia tot de supermarket-uri tin?

| panther2007 a răspuns (pentru afrodita3333):

O clipa noi aici discutam de domeniul publicitati nu? Pai uite cum sta treaba amandoi stiim destul de bine ca exista firme de publicitate nu? Tu esti un mare brand spunem un nume Auchan si imi spui mie sa iti distribui pliante,dar si tu la randul tau distribui pliante prin oras. Cam aceeasta e ideea.
Insa teoria e usoara practica e grea.
Cat despre impartirea pliantelor pentru avon,nu ti-as recomanda asta nu o sa ai un profit cine stie ce
Cosmoteul, aici e complicat ei au deja firma lor publicitara se numeste teleperformance(la ei suni si pentru detalii cu clienti departamantul prepay), deci cam greu sa ajungi aici
Orange, nu stiu mare lucru despre ei totusi poti incerca
Eu unu iti recomand mai bine sa te inscrii la o agentie publicitara, care asigura personal pentru diverse promotii(produce gastronomice/tigari/cosmetice s.a.m.d) exista astfel de agentii

| afrodita3333 explică (pentru panther2007):

OK multumesc mult.Ai facut cumva o facultate in domeniu? Ma gandeam sa dau la Jurnalism in Bucuresti pe publicitate si vreau sa stiu daca se merita.

| panther2007 a răspuns (pentru afrodita3333):

Abia am 20 de ani, si inca nu am decis la ce facultate sa ma inscriu, am ales ca o perioada sa fiu libertin.Am absolvit liceul de informatica, lucru ce nu are nici in clin nici in maneca cu domeniu politic/publicitar sau vreun domeniu asemanator.
Insa am rude care lucreaza in domenii, am prietenii, vecinii.Un frate ce este cordonator sef la cosmote(sa imi bag ceva in reteaua lor scuza-mi expresia dar eu nu o suport). Daca doresti a face Jurnalism iti recomand sa iti faci practica in cadrul redactiei PRO SPORT
domnul Dan Apostoclache o sa iti fie un bun profesor, daca tu la randul tau o sa fi dispusa sa inveti si sa retii spusele dansului.Ti-l recomand cu a m-ai mare placere doar imi e vecin de 16 ani de zile, e un om de la care ai ce invata

| afrodita3333 explică (pentru panther2007):

Multumes mult de sfat, il voi lua in considerare atunci cand v-a venii momentul.Deocamdata primul hop e bacul.winking

| panther2007 a răspuns (pentru afrodita3333):

Scuza-ma ca intreb curiozitate de unde esti? Apropo mult succes la bachappy